salamandris

 

ulubiony moment dnia - kiedy mogę sobie pozwolić na 4K:

~ Kot, Koc, Kawa, Książka ~

— feeling crazy
Collide - Gail McHugh
"Czasami niewłaściwe rzeczy prowadzą nas do właściwych ludzi."
Lektor - Bernhard Schlink, Karolina Niedenthal
"Nie pamiętasz już, jak cię to oburzało, gdy byłeś małym chłopcem, kiedy mama wiedziała lepiej, co dla ciebie było dobre , a co nie? (...)
Jednak w przypadku dorosłych nie widzę wprost żadnego uzasadnienia takiego postępowania, żeby to, co ktoś inny uważa dla nich za dobre, przedkładać ponad to, co oni sami uważają dla siebie za dobre."
Lektor - Bernhard Schlink, Karolina Niedenthal
"Czym jest prawo? Tym, co jest zapisane w kodeksie, czy tym, co w społeczeństwie rzeczywiście jest akceptowane i przestrzegane?
A może prawem jest to, co niezależnie, czy jest zapisane w kodeksie, czy nie, należałoby akceptować i przestrzegać, jeśli wszystko przebiegałoby normalnie?"

10 idioms about books - a perfect lexicon for a book lover

Reblogowane od Bookish Quotes:

Źródło materiału: http://ebookfriendly.com/idioms-about-books

Nigdy nie ma zbyt wiele czasu, by pożegnać się z tymi, których kochamy.

W imię miłości - Katarzyna Michalak

Zawsze próbujemy targować się z Bogiem o jeszcze jeden miesiąc, tydzień, godzinę. Czasem nie jest nam dana nawet minuta. Czyjeś życie gaśnie nagle jak zdmuchnięty płomień świecy, pozostawiając w sercach najbliższych nieznośny żal. I pytanie: dlaczego?

Dlaczego odchodzą dobrzy ludzie, za którymi rozpaczamy i tęsknimy, a ci źli trzymają się życia na przekór wszystkim?

Nie ma odpowiedzi na to pytanie.

Świat Longina

Jego Wysokość Longin - Marcin Prokop Longin. Tu byłem - Marcin Prokop"Tyle lat, co wy teraz, miałem w latach osiemdziesiątych, a wtedy świat wyglądał zupełnie inaczej niż dziś. Uwierzycie mi, jeśli powiem, że nie mieliśmy telefonów komórkowych? I że nie dało się wszystkiego sprawdzić w internecie, a na komputerze grało się wyłącznie z użyciem joysticka? Trudno to sobie dzisiaj wyobrazić, prawda? Ale taki właśnie był świat, w którym dorastałem. Nie wiem, czy fajniejszy niż dzisiejszy, ale na pewno inny."

""Ludzi, których kochamy,
zawsze trochę idealizujemy.""

["Moje córki krowy" Kinga Dębska]

Imieniny - Małgorzata Musierowicz
"- A ja wierzę w miłość - powiedziała mama. - Ona zwycięża zawsze, prędzej czy później. Bo nawet wtedy, gdy się w nią nie wierzy - ona przecież jest. I działa. A jej działanie, tak jak działanie prawdy, jest niezawodne."
""Miłość, jak wszystko na tej ziemi, jest nieodporna na upływ czasu.""
Esesman i Zydowka - Wydra Justyna

* * *

 

"Opatrzność nie ma czasu ani ochoty na subtelności. Gdy los postanowi działać, nie bierze pod uwagę ludzkich rozterek i obaw. Po prostu, pewne fakty następują niezależnie od naszej woli. Czasem z korzyścią dla nas, innym razem wręcz przeciwnie.

W niespokojnych czasach wojennych przypadki losowe szczególnie często miewają wagę życia lub śmierci".

 

* * *

 

 

 

"Nienawiść niszczy ludzi, a spełniona zemsta rzadko przynosi ulgę znękanej duszy, wciąż domagając się więcej i więcej."

— feeling happy

Po świątecznej przerwie powracam do czytania.

 

Kochaja mnie do szalenstwa. - Brygida Grysiak
"Ciekawe, jak często się zdarza, że ktoś coś pomyśli, a potem to się dzieje. I myśli, że dzieje się dlatego, że on tak pomyślał."
Pół życia - Jodi Picoult
"Odchodząc, myślisz, że wszystko staje w miejscu. Że cały świat zamiera w oczekiwaniu twojego powrotu. Ale nic nie trwa bez ruchu. Walą się domy. Ludzie mają wypadki. Małe dziewczynki dorastają."
Pół życia - Jodi Picoult
"Grunt to trzymać się razem. Pokładasz wiarę w drugim członku rodziny. Mówisz: jeśli pomożesz mi przetrwać, odwdzięczę ci się tym samym."
Pół życia - Jodi Picoult
"Zwątpienie jest jak farba; z chwilą gdy rozleje się po utkanej przez ciebie tkaninie złudzeń, nigdy nie pozbędziesz się plamy."
Mistrz - Katarzyna Michalak
"(...) Ziemia, nie zważając na ludzkie tragedie, nadal się kręci (...)"